Daugavpils domes deputāti atbalsta galvojumu tramvaju iegādei

2018. gada 1. novembra ārkārtas domes sēdē ar balsu vairākumu Daugavpils domes deputāti atbalstīja galvojuma sniegšanu AS “Daugavpils satiksme” jaunu tramvaju iegādei.

Kopš 2017. gada pavasara AS “Daugavpils satiksme” realizē Kohēzijas fonda finansēto projektu “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstīšana Daugavpils pilsētā”, kura ietvaros ir paredzēts iegādāties 8 jaunus tramvaju vagonus. Tā kā iepirkuma uzvarētājs “Railvec” UAB piedāvāja piegādāt tramvajus par augstāku cenu, nekā bija paredzēts projektā, tika lemts par aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē 1 693 600,00 EUR apmērā, kam bija nepieciešams Daugavpils pilsētas domes galvojums.

Pēc ilgstošām diskusijām un šī jautājuma apspriešanas domes deputāti ar balsu vairākumu tomēr pieņēma lēmumu par galvojuma sniegšanu uzņēmumam, līdz ar to AS “Daugavpils satiksme” spēs realizēt šo projekta daļu un iegādāties 8 jaunus un modernus tramvajus, kas ne tikai nodrošinās lielāku patērētās elektroenerģijas ekonomiju un būs ērtāki salīdzinājumā ar vecajiem tramvajiem, bet arī vēl ilgi kalpos mūsu pilsētas iedzīvotājiem un priecēs pilsētas viesus.