Aktualitātes

 • SIA “Daugavpils satiksme” informē, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 745 “Noteikumi par 2023./2024. mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku un brīvdienu laiku”, 12. klases skolēniem mācību gads beidzas 2024. gada 21. jūnijā, un viņiem nav vasaras brīvdienu. Līdz ar to no 22. jūnija atvieglojumi braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā uz viņiem neattieksies.

  Pamatojoties uz Daugavpils pašvaldības noteikumiem Nr. 7 “Braukšanas maksas atvieglojumi Daugavpils valstspilsētas pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”, skolēni mācību gada vasaras brīvdienās var saņemt 100% braukšanas maksas atlaidi vai iegādāties biļeti par 0,05 euro. Plasāka informācija šeit.

  Tomēr 12. klases skolēniem šie braukšanas maksas atvieglojumi nebūs spēkā pēc 2024. gada 21. jūnija un sākot ar 2024. gada 22. jūniju braukšanas maksa būs 1,00 EUR par vienu braucienu. Atgādinām, ka viņiem ir iespēja iegādāties mēnešbiļeti, par ko plašāku informāciju meklējiet šeit.

 • Lai brauciens būtu patīkams visiem pasažieriem, lūdzam ievērot sabiedriskā transporta lietošanas noteikumus:

  Dodiet priekšroku vecāka gadagājuma cilvēkiem, grūtniecēm, māmiņām ar maziem bērniem un personām ar kustību traucējumiem. Pārliecinieties, ka viņi var ērti apsēsties un ceļot bez grūtībām. Brauciena laikā aicinām turēties pie sabiedriskajā transportlīdzeklī esošajiem atbalsta stieņiem vai siksnām.

  Uzturiet tīrību transporta salonā un pieturvietās. Izmetiet atkritumus atkritumu tvertnēs un pārliecinieties, ka neatstājat savus priekšmetus sabiedriskajā transportā. Tīra vide ir patīkama visiem.

  Izvairieties no skaļām sarunām un mūzikas klausīšanās bez austiņām. Pievērsiet uzmanību apkārtējiem un centieties neradīt diskomfortu citiem pasažieriem.

  Plānojiet savu ceļojumu:

  Lai izvairītos no aizkavēšanās, pārbaudiet iepriekš tramvaju un autobusu maršrutus un laikus. Tas palīdzēs plānot ceļojumu un nokļūt galamērķī bez stresa. Mūsu mājaslapā un sociālajos tīklos ir pieejama visa aktuālā informācija, ieskaitot plānotās izmaiņas kustības shēmā vai grafikā.

  Ja plānojat apmaksāt braucienu skaidrā naudā, lūgums pēc iespējas precizāk sagatavot nepieciešamo naudas summu.

  Gadījumā, ja ir neparedzētas aizkavēšanās vai problēmas, vienmēr ir labi zināt alternatīvus maršrutus. Tas ļaus ātri pielāgoties situācijai un turpināt ceļojumu. Alternatīvus transporta variantus varat atrast mūsu mājaslapā, izvēloties ierasto braukšanas maršrutu un pieturvietu, zemāk būs piedāvātas iespējamās alternatīvas.

  Veidosim kopā patīkamāku braucienu sev un apkārtējiem!

 • 13. jūnijā SIA “Daugavpils satiksme” uzņēma SIA "Rīgas satiksme" valdi, lai iepazīstinātu ar uzņēmumu un dalītos pieredzē: viesi uzzināja par uzņēmuma darbību, detalizēti iepazinās ar visām tās struktūrvienībām, kā arī aplūkoja “Daugavpils satiksmes” lepnumu - jaunos autobusus un tramvajus.

  Tikšanās laikā apspriesti vairāki būtiski jautājumi, kas skar abu uzņēmumu darbību. Īpaša uzmanība tika pievērsta jautājumiem par autostāvvietām un to sistēmas uzlabošanu, kā arī veco tramvaju modernizēšanu. Abu uzņēmumu pārstāvji dalījās savā pieredzē un risinājumos, lai kopīgiem spēkiem veicinātu sabiedriskā transporta sistēmas attīstību un uzlabošanu.

  Sadarbībā ar Daugavpils tūrisma informācijas centru notika ekskursija pa Daugavpils cietoksni, kas ir viena no ievērojamākajām pilsētas apskates vietām. Viesiem bija iespēja izzināt Rotko muzeju, vērot cietokšņa ainas un apskatīt Inženieru arsenālu.

  Šī vizīte iezīmē nozīmīgu soli SIA “Daugavpils satiksme” un SIA "Rīgas satiksme" sadarbības stiprināšanā, ka arī veicinās jaunu, inovatīvu risinājumu ieviešanu sabiedriskā transporta sistēmā gan Daugavpilī, gan Rīgā.

 • SIA “Daugavpils satiksme” tramvaju parks kopš pagājušā gada nogales papildināts ar četriem jauniem, ko uzņēmums iegādājās no AS “Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca” Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā” ietvaros. Šis projekts ļāva ne tikai uzlabot tramvaju infrastruktūru pilsētā, bet arī atbalstīt vietējā mašīnbūves uzņēmuma attīstību un izaugsmi.

  Jaunie tramvaji ir aprīkoti ar mūsdienīgām tehnoloģijām un ērtībām, lai nodrošinātu pasažieru komfortu un drošību. Tie ir aprīkoti ar gaisa kondicionēšanas un videonovērošanas sistēmām, kā arī USB uzlādes iespējām. Salonā ir uzstādīti ekrāni, kas ļauj ātri un ērti noteikt savu atrašanās vietu un nākamo pieturu. Zemās grīdas tramvaji ir īpaši ērti cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem.

  Atgādinām, ka saskaņā ar iepirkuma “Videi draudzīga tramvaju vagonu iegāde Daugavpils pilsētā” rezultātiem, 2022. gada 29. septembrī SIA “Daugavpils satiksme” noslēdza līgumu ar AS “Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca” par četru jaunu tramvaju vagonu piegādi, kuri tika izbūvēti sadarbībā ar DLRR partneriem no Čehijas. Sarežģītās ģeopolitiskās situācijas dēļ, tramvaju iepirkums tika izsludināts četras reizes. Tomēr SIA “Daugavpils satiksme” izdevās atrast iepirkuma prasībām atbikstošu pretendentu – DLRR, kas 2023. gada 17. oktobrī prezentēja pirmos divus tramvaja vagonus un līdz 2023. gada beigām piegādāja atlikušos 2 tramvajus.

 • Dalībnieka piekrišanas saņemšana grozījumu izdarīšanai budžeta plāna 2024.gadam pielikumā Nr.8 “SIA „Daugavpils satiksme” štatu saraksts un atalgojuma fonds 2024.gadam.

  kapitāla daļu turētāja pārstāvis nolemj:

  - saskaņot grozījumus štatu sarakstā;

  - saskaņot sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Daugavpils satiksme” darbinieku amatalgu sarakstu jaunā redakcijā.

  SIA “Daugavpils satiksme” gada pārskata par 2023.gadu apstiprināšana.

  kapitāla daļu turētāja pārstāvis nolemj:

  - apstiprināt SIA “Daugavpils satiksme” pārskatu par 2023.gadu ar finansiālās darbības rezultātu – peļņu 33 041 EUR apmērā;

  - 50% no peļņas atstāt SIA „Daugavpils satiksme” rīcībā, novirzot to SIA „Daugavpils satiksme” attīstībai;

  - sagatavot Pašvaldības lēmuma projektu par SIA „Daugavpils satiksme” pārējās peļņas daļas 50% apmērā atstāšanu sabiedrībās rīcībā.

  Dalībnieka sapulces piekrišanas saņemšana dāvinājuma līguma noslēgšanai.

  kapitāla daļu turētāja pārstāvis nolemj:

  - atļaut SIA “Daugavpils satiksme” noslēgt sev piederošo tramvaju pieturu dāvinājuma līgumu ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldību.

 • Pasažieru plūsma jaunajā tramvaju maršrutā Nr. 5 "Cietoksnis - Ķīmija - Stropu ezers - Cietoksnis" pieaug ar katru mēnesi: no janvāra līdz aprīlim pasažieru skaits palielinājās par 11%, kas liecina par šī sabiedriskā transporta pieaugošu popularitāti iedzīvotāju vidū.

  Ar jauna tramvaju maršruta ieviešanu iedzīvotājiem ir paplašinātas iespējas nokļūt līdz Daugavpils Reģionālajai slimnīcai, kā arī līdz promenādei un pludmalei. Jauno tramvaju maršrutu papildina arī 3. maršruta tramvaji, kas kursē pretējā virzienā. Pasažieriem nav jāuztraucas par maršruta izvēli, jo gan viens, gan otrs nogādās viņus līdz noteiktajam galapunktam. Vienīgā atšķirība ir brauciena ilgums, kas atkarīgs no izvēlētā maršruta.

  Atgādinām, ka no š.g. janvāra tika uzsākta jaunā tramvaja maršruta Nr. 5 "Cietoksnis - Ķīmija - Stropu ezers - Cietoksnis" kustība. Ar jaunas tramvaja līnijas izbūvi un jaunā maršruta ieviešanu Ķīmijas apkaime savienota ar Stropiem un Daugavpils Reģionālo slimnīcu, tramvajam veicot apli līdz Cietoksnim un atpakaļ uz Ķīmijas apkaimi.

  Ar braukšanas alternatīvajām iespējām var iepazīties šeit.

  Jaunais tramvaja maršruts Nr. 5 ir daļa no pilsētas plašākiem transporta infrastruktūras uzlabojumiem, kas veicina ilgtspējīgu mobilitāti. Daugavpils iedzīvotāji un viesi tagad var baudīt ērtāku un efektīvāku sabiedriskā transporta sistēmu, kas paplašina iespējas nokļūt līdz dažādām pilsētas vietām.

  Vairāk par jauno tramvaja līniju, tramvajiem un uzņēmuma paveiktajiem darbiem klausieties raidījuma "Ceļā ar Daugavpils satiksme" otrajā sērijā, kas ir pieejama portālā Grani.lv.

 • Šajā nedēļas nogalē svinēsim Daugavpils pilsētas svētkus “MANA PILS – DAUGAVPILS!”, kas veltīti pilsētas 749. dzimšanas dienai. Lai varētu ātrāk un ērtāk nokļūt pasākumu norises vietās, no 31. maija līdz 2. jūnijam tiks norīkoti sabiedriskā transporta papildreisi. Savukārt 1. un 2. jūnijā braukšana pilsētas sabiedriskajā transportā būs bez maksas.

  Pilsētas svētku daudzveidīgā un piesātinātā programma ir ieplānota līdz vēlam vakaram, tāpēc pasažieru ērtībai “Daugavpils satiksme” piedāvās vairāku maršrutu papildreisus:

  31. MAIJĀ

  tramvaja maršrutā Nr.1 “Butļerova iela – Stacija” trīs papildreisi ar atiešanas laikiem no pieturas “Butļerova iela” plkst. 22.20, 22.52 un plkst. 23.35 (attiecīgi “Stacija – Butļerova iela” ar atiešanas laikiem no pieturas “Vienības nams” plkst. 22.51, 23.23 un plkst. 0.06.)

  autobusa maršrutā Nr.10 “Autoosta – Ruģeļi” reisa atiešanas laiks no Autoostas plkst. 22.30 tiks pārcelts uz plkst. 22.40;

  autobusa maršrutā Nr.12 “Autoosta – Križi” reisa atiešanas laiks no Autoostas plkst. 22.20 tiks pārcelts uz plkst. 22.40;

  autobusa maršrutā Nr.25 “Autoosta – Kalkūni – Judovka – Autoosta” reisa atiešanas laiks no Autoostas plkst. 22.30 tiks pārcelts uz plkst. 22.40.

  Bus palielināts kursējošo tramvaju vagonu skaitu: no plkst. 17:02 līdz tramvaju kursēšanas grafika beigām vienvagona un divvagonu tramvaji kursēs pamīšus.

  1. JŪNIJĀ

  tramvaja maršrutā Nr.1 “Butļerova iela – Stacija” tiks norīkoti divpadsmit papildreisi ar atiešanas laikiem no pieturas “Butļerova iela” plkst. 18.50, 19.10, 19.50, 20.10, 22.20, 22.47, 23.00, 23.05, 23.20, 23.40, 00.20, 00.35 (attiecīgi “Stacija – Butļerova iela” ar atiešanas laikiem no pieturas “Vienības nams” plkst. 19.21, 19.41, 20.21, 20.41, 22.51, 23.18, 23.34, 23.37, 23.51, 00.11, 00.51, 01.06.

  autobusa maršrutā Nr.4 “Autoosta – Cietoksnis – Mežciems – Autoosta” tiks norīkots papildreiss ar atiešanas laiku no Autoostas plkst. 23.48;

  autobusa maršrutā Nr.10 “Autoosta – Ruģeļi” reisa atiešanas laiks no Autoostas plkst. 22.15 tiks pārcelts uz plkst. 22.30 un norīkots viens papildreiss ar atiešanas laiku no Autoostas plkst. 23.45;

  autobusa maršrutā Nr.12 “Autoosta – Križi” reisa atiešanas laiks no Autoostas plkst. 22.20 tiks pārcelts uz plkst. 22.35 un norīkots viens papildreiss ar atiešanas laiku no Autoostas plkst. 23.45;

  autobusa maršrutā Nr.17A “Autoosta – CSDD – Jaunā Forštate” reisa atiešanas laiks no Autoostas plkst. 23.30 tiks pārcelts uz plkst. 23.44 un norīkots viens papildreiss ar atiešanas laiku no Autoostas plkst. 23.45;

  Autobusa maršrutā Nr.25 “Autoosta – Kalkūni – Judovka – Autoosta” tiks norīkots viens papildreiss ar atiešanas laiku no Autoostas plkst. 23.45.

  Tiks palielināts kursējošo tramvaju vagonu skaits: laika periodā no plkst. 11.12 līdz plkst. 15.50 vienvagona un divvagonu (vai sešasu) tramvaji kursēs pamīšus, bet no plkst. 15.50 līdz tramvaju kursēšanas grafika beigām kursēs divvagonu vai sešasu tramvaji;

  2. JŪNIJĀ

  Tramvaja maršrutā Nr.1 “Butļerova iela – Stacija” no plkst. 11.12 līdz plkst. 18.44 tiks palielināts kursējošo vagonu skaits: vienvagona un divvagonu (vai sešasu) tramvaji kursēs pamīšus.

  Pilsētas svētku laikā būs izmaiņas arī autobusa maršrutu nr.9 un nr.10a kustības shēmā:

  No 31.maija līdz. 2.jūnija plkst. 19:00 tiks slēgta satiksme vairākos ielu posmos pilsētas centrā, līdz ar to maršruta Nr. 9 “Autoosta – Grīva (Ķiršu iela)” autobusiem nebūs iespējas, braucot no pilsētas centra, piebraukt pie pieturas “Rīgas iela”, kas atrodas Cietokšņa un Rīgas ielu krustojumā.

  Pilsētas svētku gājiena laikā 1. jūnijā no plkst. 12:30 līdz plkst. 13.45 uz laiku tiks slēgta satiksme Viestura ielas posmā (no Rīgas ielas līdz Sakņu ielai), līdz ar to maršruta Nr. 10A “Autoosta – Nometņu iela – Ruģeļu bērnudārzs” autobusi brauks tikai no un līdz Autoostai.

  Atgādinām, ka ir pieejami arī nakts autobusi:

  Autobusa maršruts Nr. 21 “Autobusu parks – Autoosta – Jaunā Forštadte – Viduspoguļanka – Mežciems – Cietoksnis – Autoosta”

  Autobusa maršruts Nr. 22 “Autobusu parks – Autoosta – Nīderkūni – Judovka – Ruģeļi – Jaunbūve – Ķīmija – Jaunstropi – Vecstropi – Križi”

  SIA “Daugavpils satiksme” novēl saviem pasažieriem lustīgu pilsētas svētku svinēšanu!

 • SIA "Daugavpils satiksme" informē, ka no 2024. gada 1. jūnija līdz 31. augustam pilsētas sabiedriskajā transportā skolēniem tiek noteikta šāda braukšanas maksa:

  uzrādot derīgu skolēna bezmaksas biļeti braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā, maksa par braucienu ir EUR 0,00 (bezmaksas);

  uzrādot derīgu skolēna apliecību, maksa par braucienu ir EUR 0,05;

  ja skolēnam NAV līdzi nedz skolēna bezmaksas biļetes braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā, nedz skolēna apliecības, maksa par braucienu ir EUR 1,00

  ! Noteikumi skar tikai skolēnus, kuri mācās Daugavpils izglītības iestādēs !

 • Ņemot vērā iedzīvotāju lūgumus un labvēlīgos laika apstākļus, SIA “Daugavpils satiksme” ir nolēmusi uzsākt autobusa maršruta Nr. 10 "Autoosta – Ruģeļi" kustību līdz Ruģeļu ūdenskrātuvei jau no šī gada 30. maija.

  SIA “Daugavpils satiksme” informē, ka autobusa maršrutam Nr.10 “ Autoosta – Ruģeļi” no 30.maija līdz 31. augustam tiks grozīta kustības shēma, paredzot tā kustību līdz Ruģeļu ūdenskrātuvei.

  Darba dienās autobuss kursēs līdz Ruģeļu ūdenskrātuvei ar atiešanas laikiem no Autoostas no plkst. 09.20 līdz plkst. 20.40 un attiecīgi brīvdienās ar atiešanas laikiem no Autoostas no plkst. 09.45 līdz plkst. 21.15.

  Uzziņu tālrunis: 65425270.

 • 14. maijā SIA "Daugavpils Satiksme" tikās ar AS “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca” un pārstāvi no Čehijas, lai novērtētu jauno tramvaju kvalitāti.

  Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca sniedza ieskatu par tramvaju tehniskajām specifikācijām un kvalitātes standartiem, kas liecina par to, ka mūsu tramvaji darbojas optimāli un uzticami. Savukārt pārstāvis no Čehijas novērtēja produkta kvalitāti un sniedza ieteikumus tā uzlabošanai. Šāda starptautiska sadarbība palīdz attīstīt sabiedrisko transportu Daugavpilī.

  Atgādinām, ka starp SIA “Daugavpils satiksme” un AS “Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca” 2023. gadā tika noslēgts līgums par četru jaunu tramvaju vagonu ražošanu un piegādi.

  Tramvaju vagoni iegādāti Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā” ietvaros. Vairāk par projektu gaitu šeit.