Aktualitātes

 • Daugavpils satiksme ziņo: sakarā ar divu lielu projektu realizāciju – “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā, 2. kārta” un “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā”, no 27. septembra līdz šī gada beigām Daugavpilī tiks slēgta tramvaju kustība. Šo laika posmu izmantos, lai nomainītu tramvaju sakaru infrastruktūru, kas ir būtiska pilsētas transporta sistēmas pilnveidošanai. To nav iespējams paveikt, neslēdzot tramvaju kustību.

  Šajā laika periodā iedzīvotājiem būs pieejama alternatīva tramvajam – autobusa maršruts Nr. 97, kas maksimāli dublē tramvaja Nr. 1 maršrutu un paredz kustību pa Jātnieku, Smilšu, Valkas, 18. novembra, Daugavas un Imantas ielu līdz Autoostai, kur pasažieriem ir iespēja pārsēsties uz citu sabiedrisko transportu.

  Nodrošinot pasažieru savlaicīgu nokļūšanu uz vilcienu Daugavpils – Rīga, autobusu kustība jaunizveidotajā maršrutā rīta stundās tiks pagarināta līdz Dzelzceļa stacijai.

  Darba dienās tiks nodrošināti 64 reisi (32 turp un 32 atpakaļ), savukārt brīvdienās būs pieejami 32 reisi (16 turp un 16 atpakaļ). Tas ļaus pasažieriem saglabāt piekļuvi lielākajām pilsētas apkaimēm, vienlaikus atvieglojot ikdienas pārvietošanos. Autobusa maršruta nr. 97 kustības grafiks un shēma tuvākajā laikā tiks publicēti AS “Daugavpils satiksme” vietnē www.satiksme.daugavpils.lv.

  Atgādinām, ka 3. maršruta tramvaju pašlaik aizvieto 99. maršruta autobuss, bet 2. maršruta tramvaju - 98. maršruta autobuss.

  Atvainojamies par jebkādām neērtībām, kas varētu rasties šajā laika periodā, un izprotam, ka šis pasākums var ietekmēt iedzīvotāju ikdienas dzīvi. Tomēr esam pārliecināti, ka infrastruktūras uzlabošana nesīs ilgtermiņa priekšrocības pilsētas iedzīvotājiem, piedāvājot modernu un efektīvu transporta sistēmu.

 • AS “Daugavpils satiksme” informē, ka Mežciema skrējiena laikā š.g. 23. septembrī no plkst. 11.00 līdz plkst. 14.00 tiks pārtraukta jebkāda transporta kustība sekojošās ielās: Parādes, Ģimnāzijas, Rīgas, Vienības, Daugavas ielas posmā no Daugavas un Parādes ielas krustojuma līdz Daugavas ielai 69V. Šī iemeslu dēļ, autobusu maršruta Nr.4 “Autoosta – Cietoksnis – Mežciems – Autoosta” autobusi virzienā no pilsētas centra, no Cietokšņa un Kraujas ielas krustojuma kursēs pa Kraujas, Kārklu un Vidzemes ielu, turpinot kustību pēc autobusu maršruta Nr.5 “Autoosta – Mežciems – Cietoksnis – Autoosta” shēmas līdz Daugavas ielas un ceļa Nr.67 krustojumam, kur apgriezīsies un turpinās kustību pēc autobusu maršruta Nr. 4 kustības shēmas, neiebraucot pieturās: “Cietoksnis”, “Policija”, “Motoru iela”, “Vaļņu iela”, “Lidotāju iela” un “Dzintari”. Autobusu maršruta Nr.5 autobusi pilsētas centra virzienā no Daugavas ielas un ceļa Nr.67 krustojuma kursēs pēc autobusu maršruta Nr.4 kustības shēmas līdz Vidzemes un Kraujas ielas krustojumam, kur pagriezīsies un kursēs pa Kraujas un Kārklu ielu līdz Cietokšņa ielai, kur atsāks kustību pa savu apstiprināto shēmu.

  Autobusu maršrutu Nr.13 “Autoosta – Mežciema arodskola – Autoosta” un Nr.13A “Autoosta – Cietoksnis – Autoosta” kustības shēma paliek nemainīta.

  Slēgto ceļa posmu dēļ, 23. septembrī no plkst. 07.00 līdz plkst. 16.00, autobusu maršruta Nr.9 “Autoosta – Grīva (Ķiršu iela) – Autoosta” autobusiem, virzienā no pilsētas centra nebūs iespējams piebraukt pie pieturas “Rīgas iela”.

  Izziņas pa tālr. 65425270.

  AS “Daugavpils satiksme”

 • “Daugavpils satiksme” vēlas informēt, ka Rīgas ielas svētku laikā no 16. septembra līdz 17. septembra plkst. 10.00 tiks grozītas divu autobusu maršrutu kustības shēmas:

  - Nr.9 “Autoosta – Grīva (Ķiršu iela) – Autoosta” virzienā uz pilsētas centru netiks apkalpota pieturvieta “Rīgas iela”

  - Nr.10A “Autoosta – Ruģeļi (Bērnudārzs) – Autoosta” galapietura “Sakņu iela” netiks apkalpota. Autobuss kursēs no/līdz pieturvietai “Autoosta”, kura atrodas Lāčplēša ielā.

 • Sākot ar 16. septembri, pēc peldsezonas noslēgšanās, 10. maršruta autobuss kursēs nevis līdz pieturvietai "Ruģeļu ūdenskrātuve", bet līdz pieturvietai "Ruģeļi". Šis lēmums, kā jau katru gadu tiek pieņemts, ņemot vērā samazinātu pasažieru plūsmu.

  Autobuss turpina kursēt pēc kustības grafika, ar kuru ir iespējams iepazīties mūsu mājaslapā.

 • No 16. jūnija līdz 14. septembrim, “Daugavpils satiksme” eksperimentālā kārtā ieviesa autobusu maršrutu Nr. 21 un Nr. 22 jaunus reisus un rediģēja augstākminētu maršrutu 2 reisu atiešanas laikus. Dotie reisi bija nodrošināti pasažieru ērtai un ātrai nogādāšanai līdz Daugavpils dzelzceļa stacijai, vilciena Daugavpils – Rīga atiešanas laikiem:

  1. tika grozīts autobusa maršruta Nr.21 “Autoosta – Daugavpils AO – Jaunā Forštate – Viduspoguļanka – Mežciems – Cietoksnis – Daugavpils AO” reisa atiešanas laiks no Autoostas no plkst. 01.10 uz plkst. 00.45;

  2. tika grozīts autobusa maršruta Nr.22 “Autobusu parks – Daugavpils AO – Nīderkūni – Judovka – Ruģeļi – Ķīmija– Jaunie Stropi – Vecstropi – Križi” reisa atiešanas laiks no Autoostas no plkst. 01.10 uz plkst. 00.45;

  3. tika izveidots jauns autobusa maršruta Nr.21 “Daugavpils AO – Mežciems – Viduspoguļanka –Jaunā Forštate– Daugavpils AO” reiss ar atiešanas laiku no Autoostas plkst. 02.22 ar grozīto kustības shēmas daļu, paredzot autobusa kustību pa Stacijas ielu līdz Dzelzceļa stacijai;

  4. tika izveidots jauns autobusa maršruta Nr.22 “Križi – Vecstropi – Jaunie Stropi – Ķīmija – Jaunbūve – Ruģeļi – Judovka – Nīderkūni – Daugavpils AO – Dzelzceļu stacija” reiss ar atiešanas laiku no galapieturas “ Križi” plkst. 01.47.

  Pēc eksperimenta rezultātiem pastāvīgajā autobusu kustības sarakstā ir iekļauti grozījumi par autobusu maršrutu Nr.21 un Nr. 22 atiešanas laikiem ( 1. un 2. punkts).

  Savukārt eksperimentālā kārtā jaunizveidotie maršruti (3. un 4. punkts) netiks ieviesti pastāvīgā autobusu kustību sarakstā, jo to izmantoja neliels cilvēku skaits. Atgādinām, ka minētie reisi kursē līdz 15. septembrim.

 • Projekta Nr. 4.5.1.1/21/I/005 “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā” ietvaros aktīvi norisinās tramvaju līnijas pārbūves darbi vairākos tramvaju līniju posmos.

  Smilšu ielas posmā (no Valkas un Smilšu ielu krustojumam līdz Jātnieku ielai), kur būvdarbu veicējs ir CBF SIA “BINDERS”, tramvaju līnijas pārbūves būvdarbi tuvojas noslēgumam. Ir atlikuši tikai labiekārtošanas darbi, kurus varēs pabeigt tikai pēc asfalta seguma ieklāšanas darbiem, kas tiek veikti DPPI “Komunālās saimniecības pārvalde” realizētā projekta ietvaros.

  Jātnieku ielas posmā (no Smilšu līdz depo teritorijai) būvdarbus veic SIA “A.C.B.R.”. Šobrīd tiek pārbūvētas inženierkomunikācijas un tiek būvēta sliežu ceļa otrā ass:

  Tramvaju 2.maršrutā (no Ventspils un 18.novembra ielu krustojumam līdz Jāņa ielai) SIA “TILTS” būvdarbus organizē pa posmiem. Šobrīd objektā tiek veikti demontāžas darbi, pārbūvētas inženierkomunikācijas, uzstādītas ceļu ielu apmales, sliežu ceļu daļā ieklātas granīta šķembas, montētas betona plātnes, gulšņi, sagatavotas sliedes montāžas darbiem, kā arī jau tiek gatavota darba fronte asfaltēšanas darbiem:

  Projekta mērķis ir veicināt videi draudzīga sabiedriskā transporta veida izmantošanu un pasažieru skaita pieaugumu videi draudzīgā sabiedriskā transportā Daugavpilī.

  Projekta realizācijas termiņš: līdz 2023.gada 31.decembrim

  Kopējās projekta izmaksas ir 28 317 548.49 EUR, no kurām attiecināmās izmaksas ir 27 270 000.00 EUR, Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējums projektam ir 23 179 500.00 EUR.

 • Projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā, 2.kārta” ietvaros aktīvi turpinās jaunas tramvaju līnijas izbūves darbi Vaiņodes ielas posmā un esošās tramvaju līnijas pārbūve.

  Šobrīd Vaiņodes ielas posmā pilnā apjomā pabeigti ūdenssaimniecības, gāzes apgādes, siltumapgādes, Sadales tīklu izbūves darbi. Turpinās sliežu ceļu un pārmiju izbūve Vasarnīcu ielā, šķembu kārtas būvniecība iepretim Daugavpils Stropu pamatskolai - attīstības centram un tramvaju depo teritorijai, pieturvietu, L apmaļu un lentveida pamatu būvniecība, kontakttīklu stabu montāža un apgaismojuma kabeļu izbūve.

  Būvdarbus objektā veic AS “A.C.B.”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Isliena V”, autoruzraudzību personu apvienība SIA “BRD PROJEKTS” un SIA “REM PRO”.

  Jaunas tramvaju līnijas izbūve Vaiņodes ielas posmā savienos divas nozīmīgas pilsētas apkaimes - Ķīmiķu rajonu (1. un 2.maršruta sākumpunkts) un Stropus (3.maršruta sākumpunkts).

  Projekta mērķis ir veicināt videi draudzīga sabiedriskā transporta veida izmantošanu un pasažieru skaita pieaugumu videi draudzīgā sabiedriskā transportā Daugavpilī.

  Projekta realizācijas termiņš: līdz 2023.gada 31.decembrim.

  Kopējās projekta izmaksas ir 11 842 187,88 EUR, no kurām attiecināmās izmaksas ir 11 764 705,88 EUR, Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējums projektam ir 10 000 000 EUR.

 • AS "Daugavpils satiksme" informē, ka sakarā ar būvdarbiem objektā "Tramvaju līnijas pārbūve Jātnieku ielas posmā, Daugavpilī (no Smilšu ielas līdz Depo teritorijai)" 12. un 13. septembrī tiks atcelti vairāki 1. tramvaja nakts maršruta reisi:

  - atiešanas laiks no pieturas "Cialkovska iela" plkst. 22.36; 23.11; 00.06,

  - atiešanas laiks no pieturas "Stacija" plkst. 23.02; 23.35; 00.45.

  Izmaiņas neskar 3. maršruta tramvaju, kurš kursēs pēc ierastā grafika.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

 • Sācies jaunais mācību gads, un mēs vēlamies atgādināt par iespēju pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu izglītojamajiem izmantot bezmaksas sabiedrisko transportu. Lai izvairītos no neērtībām un nodrošinātu šo priekšrocību, lūdzam, ņemiet vērā šādus svarīgus noteikumus:

  1. Bezmaksas sabiedriskā transporta izmantošana skolēniem ir iespējama tikai tad, ja tiek uzrādīts bezmaksas braukšanas dokuments, kuram nav beidzies derīguma termiņš;

  2. Iepazīstieties ar sabiedriskā transporta uzņēmuma noteikumiem un informāciju par maršrutiem, lai skolas gaitas būtu drošākas un ērtākas;

  3. Izmantojot sabiedrisko transportu ievērojiet visus tā izmantotāja noteikumus un rīkojieties ar cieņu pret citiem pasažieriem un darbiniekiem;

  4. Gadījumā, ja tika nozaudēts bezmaksas braukšanas dokuments, lūdzam sazināties ar jūsu skolas administrāciju.

  Bezmaksas sabiedriskā transporta iespēja ir lieliska priekšrocība, kas var atvieglot skolas gaitas gan skolēniem, gan viņu vecākiem. Izmantojiet šo iespēju atbildīgi un saskaņā ar norādītājiem noteikumiem.

  Pateicamies jums par sapratni un vislabākie novēlējumi jaunajā mācību gadā.

 • "Daugavpils satiksme" ir saņēmusi 8 jaunus ar saspiesto dabasgāzi (CNG) darbināmos posmainos autobusus. Pirms autobusi sāk kursēt pa pilsētas ielām, tos vajag papildināt ar visām nepieciešamajām audio un elektroierīcēm, kā arī iereģistrēt tos CSDD. Lai paātrinātu šo procesu, katrs autobuss tiek aprīkots un reģistrēts atsevišķi, tādā veida autobusi pakāpeniski sāk kursēt pa pilsētas ielām. Paralēli šim darbam notiek pasažieru plūsmas analīze. Ir jāsaprot, kuros reisos pasažiera plūsma ir vislielākā. Tuvākajā laikā pilsētā kursēs 8 posmainie autobusi, diemžēl tie nevarēs kursēt uz visām apkaimēm, tiks izvēlēti maršruti, kuros šajās dienās bija vislielākais pieprasījums. “Daugavpils satiksme” nedēļas laikā sakārtos šo jautājumu un situācija nostabilizēsies.

  Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un ceram, ka tuvākā laikā tādu situāciju vairs nebūs.