Informācija skolēniem un viņu vecākiem

"Daugavpils satiksme" vēlas atgādināt skolēniem un viņu vecākiem, ka saskaņā ar Daugavpils domes saistošiem noteikumiem Nr.7 "Braukšanas maksas atvieglojumi Daugavpils valstspilsētas pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā" 2. punktu:

Braukšanas maksas atvieglojumus Pašvaldības sabiedriskā transporta maršrutu tīklā ir tiesīgi saņemt Pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušie pasažieri:

2.10 vispārējās izglītības iestāžu klātienē un neklātienē izglītojamie – braukšanas maksas atvieglojums 100 % apmērā no biļetes cenas;

2.11 pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo profesionālās izglītības iestāžu (turpmāk – profesionālās izglītības iestāde) klātienē un neklātienē izglītojamie – atvieglojums 25 eiro apmērā no sabiedriskā transporta mēnešbiļetes visos maršrutos visām mēneša dienām.

Pārbaudes laikā "Daugavpils satiksme" kontrolieri konfiscēja vairākas viltotas skolēnu braukšanas biļetes. Vēlamies uzsvērt, ka šādas darbības ir nepieņemamas un var tikt sodītas atbilstoši Latvijas Krimināllikuma 275. pantam:

275. pants. Dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošana un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšana un izmantošana

(1) Par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās radījušas būtisku kaitējumu, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Augstākminētais pants paredz sodu arī tiem, kuri izmanto viltotus dokumentus, tāpēc vēlamies lūgt vecākus izskaidrot šo situāciju saviem bērniem – skolēniem. Tas ir svarīgi, lai izvairītos no nepatikšanām un ievērot Latvijas Republikas likumdošanu, kā arī iemācītu bērniem ētisku un atbildīgu uzvedību.